Najnowsze artykuły

Co to jest boczne przyparcie rzepki i na...

​Boczne przyparcie rzepki to schorzenie polegające na przykurczeniu bocznych elementów torebki. Co więcej, powoduje ściągnięcie rzepki do boku i...

Czytaj Więcej

Jak nastawić kręgosłup?

​Nastawianie kręgosłupa to sztuka manipulacji jego strukturami kostno-nerwowymi. Budzi takie kontrowersje ze względu na szeroko rozpowszechnione usługi. Dzieje się tak, ponieważ istnieje wiele w tym obszarze przez niewykwalifikowanych kręgarzy, stwarzających niebezpieczeństwo dla zdrowia. Pacjent, który ma problemy z kręgosłupem, najczęściej określa swoje dolegliwości, jako wypadnięty dysk. Z tego później bierze się przeświadczenie, że wystarczy udać się do chiropraktyka. Inaczej nawet mówiąc kręgarza, aby dysk ponownie ulokować w odpowiednim miejscu. To wszystko nie jest natomiast takie proste. W pierwszej kolejności należy skupić się przede wszystkim na wyjaśnieniu pojęcia dysku kręgowego.

Jak nastawić kręgosłup?

Nastawianie kręgosłupa to jedna z bardziej charakterystycznych usług. Szczególnie z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, alternatywnej, jaką zajmuje się kręgarz. Praktyki lecznicze skupiają się na mechanicznym leczeniu zaburzeń i dysfunkcji narządu ruchu. Co więcej, patologii innych części układowych. Części, które w przebiegu zmian strukturalnych kręgosłupa zostały wywołane przez rwę kulszową.

Nastawianie dysku oznacza ręczne manipulowanie jego strukturami kostno-mięśniowymi. Szczególnie poprzez odpowiednie chwyty i operowanie balansem ciężaru ciała terapeuty. Tego typu zabiegi wykonuje się właśnie w celu rozluźnienia torebek stawowych kręgosłupa. Przede wszystkim zwiększenia szpar stawowych danego segmentu, uwolnienia uciśniętych nerwów i spiętych mięśni. Dodatkowo ustawienia wysuniętych krążków międzykręgowych, tzw. dysków, na pierwotne, właściwe miejsce. Oczywiście, jeśli ich funkcjonalność pod wpływem różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych organizmu została zaburzona. Charakterystycznym elementem nastawiania kręgosłupaodgłosy wydawane przez kręgosłup. Określane jako trzaski czy chrupnięcia.

Jak nastawić kręgosłup?

Wypadnięcie dysku to przepuklina krążka międzykręgowego. Jest to jeden z podstawowych elementów konstrukcyjnych kręgosłupa. Cechą charakterystyczną każdego krążka międzykręgowego jest jądro miażdżyste. Z różnych powodów może się wysunąć poza przestrzeń międzykręgową. Wysunięcie wywołuje ucisk na rdzeń kręgowy lub inne znajdujące się w pobliżu nerwy.

Jakie są objawy wypadnięcia dysku? To takie, które pojawiają się w przypadku wypadnięcia dysku i mają charakter wieloraki. Ich lista jest niestety bardzo długa. Skonkretyzowane objawy wymienia się w zależności od tego, w której części kręgosłupa wystąpiła przepuklina. Wśród ogólnych objawów wypadnięcia dysku, zwraca się uwagę na:

• Drętwienie lub mrowienie kończyn;

• brak czucia;

• podwyższone napięcie mięśni;

• bóle kręgosłupa o mniejszym i większym nasileniu;

• promieniujący ból, często lokujący się w kończynach dolnych;

• skurcze mięśni;

• rwa kulszowa;

• ograniczenie ruchomości w obrębie kręgosłupa;

• ograniczenie ogólnej sprawności;

• bóle międzyżebrowe, łopatek, klatki piersiowej i dotyczy przepukliny w odcinku piersiowym;

• sztywność i osłabienie mięśni;

• bóle głowy, migreny i zawroty głowy.